top of page
snm.png
snm.png

Merhaba ben Sinem Kalkavan

ALDIĞIM EĞİTİMLER

2018 Haziran - Vinyasa Temel Yoga Eğitmenliği (RYS 200)

2018 Kasım - QiGong 1.Seviye

2018 Aralık - Access Consciousness Bars Practitioner

2020 Şubat - Pandül Kullanım Eğitimi (Orhan Babaoğlu)

2020 Eylül - Doğum Haritası Analizi (Keşif Atölyesi / Damla Güleç)

2022 Mart - Tarot (Gülfem Tepecik Kendir)

2023 Ocak - Crystal Reiki Master (Lisa Powers)

  • LinkedIn
  • Instagram

Hikayem

Çocukluk yaşlarımdan beri tasarımla ilgilenmekteyim. İlkokul beşinci sınıftayken aldığım bir makrome bileklikle başlayan takı tasarımı merakım bugüne kadar uzandı. Hayatım boyunca aynı zamanda, müzik ve dans ile ilgili birçok projede yer aldım.

2012 Yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Moda ve Tekstil Tasarımı Bölümü'nü kazandım. İkinci senemde İtalya'nın Frosinone şehrinde Erasmus yaptıktan sonra Türkiye'ye dönüp İstanbul Bilgi Üniversitesi'ne yatay geçiş yaptım.

2015 Yılında Avrupa’da aldığım eğitim bilinciyle, Türkiye'nin malzeme zenginliğini birleştirerek ilk tasarımlarımı hayata geçirmeye başladım.

2017 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi'nden mezun oldum ve Erasmus eğitimimden beri ertelediğim yoga yapma hayallerimi gerçeğe dönüştürdüm. İlk adımları İtalya’dayken attığım bu yolculuk tahminimden güzel gelişti ve 2018 Ocak ayında Temel Yoga (Vinyasa) Hocalık Eğitimi’ne başladım.

 

Eğitmenlik belgemi aldıktan sonra bu iki meslek dalını birleştirerek yoga yapanlar ile el yapımı ürünlerimi tanıştırmak istedim. Mood And Flow’un fikrini o yılın başında tasarlamıştım, tekstilden başlamak yerine beni kendine daha çok çeken doğal taşlarla başlayarak 2018 Eylül ayında instagram hesabımı açtım ve ilk paylaşımlarıma başladım.

O yıllarda aynı zamanda kısa süreli de olsa kurumsal şirket deneyimi edindim, reklam ve dizi sektöründe, kostüm ve prodüksiyon bölümlerinden iş aldım. Genel olarak kendi işimi yapmak beni daha çok mutlu ettiği için Mood And Flow’a ağırlık vermeyi seçtim.

İletişim

mail: moodandflow@gmail.com

instagram: @moodandflow

bottom of page