top of page

Mood & Flow

Eylül 23'te birinci yılını tamamlayan markamın fikrini yoga eğitimime başladığım sıralarda, 2018 Ocak ayında, oluşturmuştum. Yogaya dair bilgileri ve ürünleri tek çatı altında toplamak ve bunu yaparken yıllardır edindiğim bilgileri kullanarak sosyal medyamı yönetmek istedim. Takipçilerim arkadaşlarım oldu ve bu büyüyen aileye #maffam adını verdim. Açık hali: Mood And Flow Family :)

İlkokul yıllarımda takı yapmaya başlamıştım. O zamanlar ilk boncuklarım ahşaptı. Sonrasında makrome tekniğini öğrendim. Hatta okulda, sıramın altında, öğretmenimden gizli bir sürü bileklik yapmışlığım var. Neyse ki yakalanmadım! Haha!

Zamanla tecrübem artarak devam etti. Üniversitede moda tasarımı bölümünü okudum. İtalya'da erasmus yaptım ve özellikle illüstrasyona yöneldim. Grafik tasarıma olan merakımı üniversitedeki son senemde butik bir reklam ajansında staj yaparak değerlendirdim. Mood And Flow'u kurarken bende ne varsa yansıtmak istedim. Dolayısıyla konular baya kapsamlı oldu. Yaptığım tüm ürünler cinsiyetsiz ve bir adet şeklinde. Bazı ürünlerim basic oldu zaman içinde ama tabii ki onlar da kendi aralarında farka sahip.

Neden malayla başladım?

Yoga eğitimimi tamamladıktan sonra artık markayı kurabilirim dedim ve doğal taşlarla yapılan mala tespihleriyle başladım işe. Meditasyon sırasında mantra söylenerek çekilen bu tespihler günlük hayatta takı olarak da kullanılabiliyorlar. Malada 108 taş kullanılır ve her taş arasına niyetle düğüm atılır. 54 taşlı ve 216 taşlı modelleri de bulunmaktadır. Ben kendimden bir şey katarak orijinal tasarımdaki uç kısmı püskül yapmak yerine parça doğal taş koyma fikrini geliştirdim. Bunu da yaparken makrome düğümleriyle diziye sabitledim. Hiçbir ürünümde metal kullanmıyorum, haliyle bu da bir fark yaratıyor. Mala haricinde başka takı ürünlerini de markamın bünyesine ekledim. Aslında çoğunu yıllardır yapıyorum zaten, şimdi sırası geldikçe taşlarla makrome örgülerimi birleştirerek paylaşıyorum.

Başka ne var derseniz... Çizimlerimi tişörtlere baskı yaptırarak satışa sundum. Ev içerisinde kullanılabilecek 7 çakra taşlarıyla askı süsü hazırladım. El dikimi defterler ve bazı markalarla iş birliği yaparak ortaya çıkardığımız tasarımlar...

Her hafta salı günü #NewProductTuesday etiketiyle yeni tasarımlarımı paylaşıyorum. Bazı pazarlar ise #PazarOkuması etiketiyle blog yazıları yazıyorum.

Ayrıca bu yaz yoga bilgilerimi derleyip bir e-kitap çıkardım. İçerisinde herkesin kendi evinde, sadece kendi vücut ağırlıklarıyla yapabilecekleri hareketler serisi bulunuyor. Yıllardır kilo alıp verme durumuyla nasıl başa çıkarım derken yoga felsefesiyle beraber asanalar çok yardımcı olmuştu bana. Pilates hareketleriyle birleştirerek böyle bir kitap çıkarmak istedim.

Sosyal medyamdaki tüm gönderi fotoğraflarını, içeriklerini ve grafik tasarımlarını kendim hazırlıyorum. Yılların birikimi katlanarak devam ediyor ve her gün yeni insanlarla tanışmak, mesajlaşmak, paylaşım yapmak sevdiğim işi yapmam için en büyük ilhamım oluyor.

142 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Dile Kendinden Ne Dilersen!

Yoga; tüm bildiklerinin çok da bilmekle alakalı olmadığını anladığın an başlar. Nasıl mı? Sanıldığının aksine, yoga sadece dışarıdan bakıldığında zor gibi görünen hareketlerin yapıldığı bir spor ya da

bottom of page